اهـــلاً و سهـــــلاً بكم في المنتدى دفائن الحضارات و الكنوز ......................... ننصح بإستخدام متصفح قوقل كروم ( Google Chrome ) أثناء تصفح الموقع وشكر لكم. السلام عليكم , ادارة موقع دفائن تفتح باب الانضمام لاخوة المحللين لاصحاب ذات خبرة في تحليل الاشارات و الرموز يرجي ارسال رسالة خاصة الى ادارة الموقع.مع خالص التقدير

منتدى كنوز و دفائن موقع رموز و الاشارات,كنوز و دفائن
إضافة رد 
 
تقييم الموضوع :
  • 0 أصوات - بمعدل 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نکته هایی پیرامون روش گفتگو

الكاتب الموضوع
فرشاد غير متصل
المشرف العام
****

المشاركات : 97
معطى الشكر: 0
حصل على الشكر: 1 في 1 المشاركات
الإنتساب : Mar 2012
السمعة : 0
مشاركات : #1
نکته هایی پیرامون روش گفتگو
نکته هایی پیرامون روش گفتگو

اگر به دنبال برقراری ارتباط مناسب هستید، باید بدانید که این کار مستلزم تمرین، ممارست و تلاش فراوان است. بدون برقراری ارتباط هماهنگ، تقریباً حل کلیه مشکلات و کشمش های خانوادگی غیر ممکن می نماید. اگر شما دچار مشکلاتی در برقراری رابطه هستید، به دنبال کمک می گردید و یا در پی چند توصیه مفید می باشد، میتوانید این مقاله را مطالعه نمایید.

1- به خاطر داشته باشید که در یک بحث، قرار نیست کسی " برنده" شود. اگر در نهایت به نتیجه ای که برای هر دو طرف مقبول باشد، نرسید، آنگاه هیچ یک از طرفین پیروز تلقی نمی شوند.

2- مصالحه و سازش از انواع بهترین ابزارها برای برقراری گفتگوی سالم به شمار میروند. پیش از اینکه بخواهید در مورد مشکلات خود به بحث بنشینید، بر روی تمام روش های ممکن در حل مشکلات خود، به دقت فکر کنید. باید بیشتر بر روی روش هایی تمرکز کنید که با احتساب به آنها بتوانید مشکلات را با یک درک دو جانبه رفع نمایید.

3- وقتیکه زمان بحث کردن در مورد موضوعات حساس فرا می رسد، سعی کنید با دید مثبت پیش بروید. به جای اینکه یکدفعه شروع کنید به مشاجره و جدل، گفتگو را اینطور آغاز کنید که هر یک از شرکا باید در رابطه به رشد و ارتقا دست پیدا کند، بعد بگویید علاقمندید تا در مورد پاره ای از مسائل که موجب بهبود وضعیت خودتان می شود با او به صحبت بنشیند. بهتر است که ابتدا از مسائل مثبت شروع کنید و بعد کم کم به سمت مسائل جدی تر، تغییر مسیر دهید.

4- به حرف های طرف مقابل به دقت گوش دهید و بازتاب فکری خود را مستقیماً به او منتقل کنید. باید کاری کنید که او مطمئن شود شما حرف هایش را درک می کنید. اگر از عبارت " چیزی که من از تو شنیدم این است که .........." یکی از بهترین راههایی است که به واسطه آن می توانید مطمئن شوید که منظور طرف مقابل را به درستی درک کرده اید.

5- برای نشان دادن "کارت وقت اضافه" هیچ تردیدی به دل راه ندهید. اگر بحث شما بیش از اندازه حاد شود، به راحتی می توانید آنرا متوقف کنید. همچنین اگر از دایره عقل و منطق خارج نیز شد، بهتر است ادامه آنرا به زمان و یا مکان دیگری که تصور میکنید ممکن است نتیجه بهتری بگیرید، موکول کنید.

6- مطمئن شوید که حرکت اعضای بدن، حالات چهره، و تن صدایتان، با پیغامی که قصد دارید به طرف مقابل منتقل کنید، در یک راستا قرار دارند. یکی از پژوهش های اخیر حاکی از این مطلب است که 55% از منظور باطنی شما به وسیله حالت صورت و حرکات اعضای بدن به طرف مقابل منتقل می شوند. این در حالی است که تنها 7% از مفاهیم احساساتی به صورت شفاهی قابل انتقال می باشد.

7- صادق باشید، حرف های خود را به طور مستقیم بیان کنید و در موضوعات عینی با هم به بحث بپردازید. اگر وارد مشاجره ای شوید که در آن هدف خود را معین نکرده باشید، مطمئن باشید که به هیچ کجا نخواهید رسید.

8- اگر تصور می کنید که نمی توانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید، حداقل سعی کنید بحث را با یک جمله مثبت به پایان برسانید. مثلاً: "خوشحالم که هر دو توانستیم احساساتمان را با هم در میان بگذاریم، بهتر است بعداً نیز در مورد این مطلب با هم گفتگو کنیم تا به راه حل بهتری برسیم."

9- هیچ گاه سعی نکنید با لحن تند شروع به خوار کردن طرف مقابل نمایید. عقاید طرف مقابل را بی ارزش فرض نکنید و هیچ گاه او را به تمسخر نگیرید. در عوض، با دقت به حرف های شریک زندگی خود گوش دهید و بعد دلیل مخالفت خود را با برهان و منطق و با رعایت کامل احترام، با او در میان بگذارید.

10- ادامه کار خود را رها نکنید. اگر در حال صحبت کردن در مورد مسائل و مشکلات مالی هستید و ناگهان بحث های احساسی دیگر به میان کشیده می شوند، باید بدانید که شما تنها در هر زمان تنها می توانید بر روی یک موضوع خاص تمرکز کنید، در غیر اینصورت نه تنها به راه حل نمی رسید، بلکه پرخاش و نزاع نیز به وجود خواهد آمد.

گاهی اوقات شاید لازم باشد از یک نفر سوم کمک بگیرید تا بتوانید بطور موثر با هم ارتباط برقرار کنید. یک مشاور و یا رواندرمانگر خانواده، می تواند مشکلاتی که حل آنها به نظر شما غیر ممکن می آید را به راحتی از میان بردارد.

http://www.mardoman.net/?sn=articles&pt=full&id=158
10-30-2013 04:43 AM
زيارة موقع العضو عرض جميع مشاركات هذا العضو إضافة شكرا لك إقتباس هذه الرسالة في الرد
إضافة رد 


المواضيع المحتمل أن تكون متشابهة .
الموضوع : الكاتب الردود : المشاهدات : آخر رد
  Trail Blazers cap crossword puzzles and opinwavut 0 222 03-08-2017 02:58 PM
آخر رد: opinwavut
  Astronauts While they may gain up to 2 inches in height flactezde 0 78 03-07-2017 04:00 PM
آخر رد: flactezde
  Single record Now he is CEO of the Rock and Roll Hall of opinwavut 0 67 03-07-2017 03:01 PM
آخر رد: opinwavut
  Against a Hard Brexit The poster features a group of four flactezde 0 64 03-07-2017 02:32 PM
آخر رد: flactezde
  Fallwinter 2017 show the makeup artist Peter Philips gave models flactezde 0 69 03-07-2017 09:44 AM
آخر رد: flactezde
  Hundreds possibly thousands of photos of unsuspecting flactezde 0 69 03-07-2017 06:39 AM
آخر رد: flactezde
  A worldfamous gay icon thanks to her role asXena Warrior ekikhaqod 0 75 03-07-2017 12:08 AM
آخر رد: ekikhaqod
  Saturdays Premier League game against Swansea could be the end of mtikurpig 0 67 03-06-2017 08:50 PM
آخر رد: mtikurpig
  Free market they are inevitable until demand subsides or emirfunm 0 69 03-06-2017 08:10 PM
آخر رد: emirfunm
  Swirling about the state of their marriage for months But vigencat 0 66 03-06-2017 08:09 PM
آخر رد: vigencat

التنقل السريع :


مستخدمين يتصفحوا هذا الموضوع: 2 ضيف
بحث مخصص فقط لموقع دفائن Defaen.com