اهـــلاً و سهـــــلاً بكم في المنتدى دفائن الحضارات و الكنوز ......................... ننصح بإستخدام متصفح قوقل كروم ( Google Chrome ) أثناء تصفح الموقع وشكر لكم. السلام عليكم , ادارة موقع دفائن تفتح باب الانضمام لاخوة المحللين لاصحاب ذات خبرة في تحليل الاشارات و الرموز يرجي ارسال رسالة خاصة الى ادارة الموقع.مع خالص التقدير

منتدى كنوز و دفائن موقع رموز و الاشارات,كنوز و دفائن
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.
إضافة رد 
 
تقييم الموضوع :
  • 0 أصوات - بمعدل 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفتار غیر کلامی اهمیت و تاریخچه ( زبان بدن )
الكاتب الموضوع
فرشاد غير متصل
المشرف العام
****

المشاركات : 97
معطى الشكر: 0
حصل على الشكر: 1 في 1 المشاركات
الإنتساب : Mar 2012
السمعة : 0
مشاركات : #1
رفتار غیر کلامی اهمیت و تاریخچه ( زبان بدن )
رفتار غیر کلامی اهمیت و تاریخچه ( زبان بدن )

ارتباطات غیر کلامی فرایندی ارتباطی است . که پیام از طریق ارسال و دریافت غیر از کلام صورت می گیرد. ( بیشتر بصری است. ) گاهی هم از نشانه های بین مردم این نوع از ارتباط ایجاد می گردد.
پیام ها را می توان از طریق حرکات و لمس، نحوه ایستادن، فاصله فیزیکی، بیان صورت و تماس با چشم، که همه نوعی ارتباطات غیر کلامی است ارسال نماییم.
گفتار در رفتار غیر کلامی شامل عناصر غیر شفاهی معروف به عنوان paralanguage، از جمله، کیفیت صدا، سرعت، حجم و سبک صحبت کردن، و همچنین ویژگی های عروضی مانند ریتم، زیر و بمی صدا و استرس است. به همین ترتیب، متون نوشته شده دارای عناصر غیر شفاهی مانند سبک دست خط، آرایش فضایی از کلمات، و یا طرح های فیزیکی از یک صفحه است.
شرایط محیطی که در آن ارتباط ایجاد می گردد در فضای زیر بررسی می گردد :
ویژگی های فیزیکی و نحوه برقراری ارتباط
نحوه رفتار در طول تعامل
با این حال، بسیاری از مطالعه ارتباطات غیر کلامی در تعامل چهره به چهره خلاصه می گردد، که می توان آن را به سه حوزه اصلی طبقه بندی کرد

اهمیت
ارتباطات غیر کلامی نشان دهنده دو سوم از تمام ارتباطات است. ارتباطات غیر کلامی می تواند یک پیام را به صورت کلامی و یا سیگنال های درست بوسیله بدن به تصویر بکشد. سیگنال های بدن شامل ویژگی های فیزیکی و حرکات خودآگاه و ناخودآگاه، از فضای شخصی افراد است.می تواند از انتقال پیام اشتباهی جلوگیری نماید ارتباطات غیر کلامی می تواند باعث تقویت اولین برداشت در شرایط معمول مانند جذب شریک و یا در یک مصاحبه کسب و کار باشد به طور متوسط در عرض چهار ثانیه اولین تماس این برداشت ها شکل می گیرند برخورد نخست و یا تعامل با شخص دیگری به شدت بر روی ادراک افراد تاثیر می گذارد. هنگامی که افراد و یا یک گروه جذب پیام شما شده و بر روی آن متمرکز می گردند به این معنی است که آنها 83 درصد از بینایی، 11 درصد از شنوایی، 3 درصد از بویایی، 2 درصد از لمس و 1 درصد از طعم را با استفاده از حواس پنجگانه متوجه شما کرده اند.

تاریخچه
اولین مطالعه علمی در خصوص رفتار غیر کلامی در کتاب بیان احساسات در انسان و حیوانات نوشته چارلز داروین انجام گرفت. او استدلال کرد که تمام پستانداران به احساسات در چهره اعتماد می کنند. هفتاد سال بعد سیلوان تامکینز 1991 – 1991 مطالعات کلاسیک خود را بر روی تاثیر حجم آگاهی از تصاویر برون فکنی عواطف چهره انجام داد. رودولف لبن 1879 -1958 و وارن لمب 1923 به تجزیه و تحلیل حرکات بدن در هنگام رقص پرداختند. پس از آن با توجه به گستردگی آزمایش ها و بررسی های مختلفی در این خصوص به وجود آمد که در حال حاضر می توان از زبانشناسی و رفتار غیرکلامی، نشانه شناسی و روان شناسی اجتماعی و رفتار غیر کلامی نام برد.
یکی دیگر از پر نفوذ ترین افراد در زمینه رفتار غیر کلامی که کلمه زبان بدن را برای اولین بار مطرح کرد بیردویسل است. از افراد دیگر پل اکمن در برون فکنی عواطف چهره، لیلین گلس در خصوص چکه های کلامی می باشند.
در علوم دیگری نیز این بررسی های به عمل آمد. این پژوهش ها در زیر عنوان رفتار غیرکلامی صورت نپذیرفته است. و در واقع میتوان این علم را نوعی علم میان رشته محسوب نمود. در میان رشته های مختلف روان شناسی و زیست شناسی بیشترین سهم را در این رشته دارند. از افراد تاثیر گذار در رشته زیست شناسی می توان به دزموند موریس نویسنده کتاب های میمون برهنه، رفتار تماسی و ... اشاره نمود.


http://www.behaviour.ir/showthread.php?tid=465
10-30-2013 04:39 AM
زيارة موقع العضو عرض جميع مشاركات هذا العضو إضافة شكرا لك إقتباس هذه الرسالة في الرد
إضافة رد 


المواضيع المحتمل أن تكون متشابهة .
الموضوع : الكاتب الردود : المشاهدات : آخر رد
  Whitney Museum of American Art is pursuing a dawtuwqo 0 0 اليوم 06:59 PM
آخر رد: dawtuwqo
  Driver Christopher Wells 57 from Grimsby was slapped with a 50 acuvaktiq 0 3 اليوم 05:19 PM
آخر رد: acuvaktiq
  That Terri Irwin has confirmed her true feelings for edafofzar 0 3 اليوم 05:16 PM
آخر رد: edafofzar
  Clothing at Fendi and MaxMara and some confusion at Alberta edafofzar 0 1 اليوم 05:09 PM
آخر رد: edafofzar
  Attracted some 663 complaints the acuvaktiq 0 2 اليوم 04:40 PM
آخر رد: acuvaktiq
  Visit is pared to essentials Paperwork is postponed chatting qoptazzic 0 1 اليوم 04:36 PM
آخر رد: qoptazzic
  Summer came a reminder of the Manchester United ectifexr 0 4 اليوم 03:32 PM
آخر رد: ectifexr
  And taking aim at contentious federal regulations that add ohuraculi 0 4 اليوم 03:28 PM
آخر رد: ohuraculi
  European satellite launching firm Arianespace said it had called acuvaktiq 0 5 اليوم 02:02 PM
آخر رد: acuvaktiq
  The European Union postBrexit and in the age of dawtuwqo 0 4 اليوم 02:02 PM
آخر رد: dawtuwqo

التنقل السريع :


مستخدمين يتصفحوا هذا الموضوع: 2 ضيف
بحث مخصص فقط لموقع دفائن Defaen.com
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.