اهـــلاً و سهـــــلاً بكم في المنتدى دفائن الحضارات و الكنوز ......................... ننصح بإستخدام متصفح قوقل كروم ( Google Chrome ) أثناء تصفح الموقع وشكر لكم. السلام عليكم , ادارة موقع دفائن تفتح باب الانضمام لاخوة المحللين لاصحاب ذات خبرة في تحليل الاشارات و الرموز يرجي ارسال رسالة خاصة الى ادارة الموقع.مع خالص التقدير

منتدى كنوز و دفائن موقع رموز و الاشارات,كنوز و دفائن
إضافة رد 
 
تقييم الموضوع :
  • 1 أصوات - بمعدل 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این روحیه همه چیزدانی برخی، ناشی از چیست؟

الكاتب الموضوع
فرشاد غير متصل
المشرف العام
****

المشاركات : 97
معطى الشكر: 0
حصل على الشكر: 1 في 1 المشاركات
الإنتساب : Mar 2012
السمعة : 0
مشاركات : #1
این روحیه همه چیزدانی برخی، ناشی از چیست؟
این روحیه همه چیزدانی برخی، ناشی از چیست؟

در جمعی نشسته اید و در حال تماشای بازی فوتبال از تلویزیون بوده و در حال بحث و جدل درباره بازی، نحوه بازی و سیستم بازی هستید، عده ای از این جمع به مثابه یک کارشناس ارشد در زمینه فوتبال و حومه! مشغول سخن سرایی اند که هم در مورد بازی تک تک بازیکنان، هم در مورد سیستم بازی تیم ها، هم در مورد مربیگری، هم در مورد داوری بازی، هم درباره عملکرد مدیریت باشگاه ها، هم در مورد ریاست و سیاست های فدراسیون فوتبال، هم در مورد کمیته داوران و کمیته انضباطی و در آخر نیز درباره اجرای برنامه نود توسط عادل فردوسی پور و... به بحث و اظهارنظر فوق کارشناسی مشغولند و در پایان بازی، وقتی کارشناس داوری برنامه در حال تجزیه و تحلیل عملکرد داور در طول مسابقه است همان افراد نه تنها با اظهارنظر کارشناسی داور مخالفت کرده بلکه او را بی سواد و ناشی می خوانند و همچون مدرسان بین المللی داوری با اعتماد به نفس فوق العاده بالا، نظر صحیح خود را به جمع اعلام می کنند که انسان گمان می برد این کارشناسان حرفه ای در تمام زمینه ها، احتمالا که نه، بلکه به طور قطع و یقین، مدرسان داوری از طرف فیفا برای آموزش داورانی چون دکتر مارکوس مرک آلمانی، پیر لوئیجی کولینای ایتالیایی و... بوده اند که این چنین اظهار فضل می کنند.

چنین اتفاقات و مسائلی نه تنها در فوتبال که در رشته ها و مسابقات دیگر ورزشی و حتی با حدت و شدت و غلظت بسیار بیشتری در زمینه ها و حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، دینی و مذهبی، مدیریتی، فنی مهندسی! و پزشکی! و... رخ می دهد و ما هر روزه شاهدیم که اگر در هر جمعی بنشینیم و راجع به هر موضوعی بخواهیم صحبت کنیم عده ای جامع الاطراف وجود دارند که در تمام زمینه ها و حوزه ها متخصص و کارشناس، آن هم از نوع کارشناس ارشد و در حد تیم ملی که نه، مطمئنا در حد لالیگا و ستارگان جهان، وجود دارند که می توانند در تمام این زمینه ها سخنرانی و حتی ادعا نمایند و نظرات و تئوری های شاذ و نادری را ابراز دارند!

این روحیه همه چیزدانی، ناشی از سطحی نگری، کم سوادی و حتی بی سوادی به منظور بزرگ و مهم جلوه دادن خود یا به عبارت دقیق تر برای بزرگنمایی و ناشی از خودشیفتگی و خود داف پنداری! عده ای از ماست. برای اینکه نشان دهیم آدم بسیار مهم و باسوادی هستیم در تمام زمینه ها اظهار نظر که نه بلکه اظهار فضل و کمال و برتری می کنیم. سیاست های اقتصادی دولت را نقد می کنیم و بعد به سراغ سیاست خارجی می رویم، سپس سیاست داخلی و ملی و بعد سیاست های فرهنگی و تک تک آن سیاست ها را مورد تجزیه و تحلیل آب، دوغ، قرار می دهیم.

درباره خرابی کامپیوتر راهکار ارائه می دهیم، درباره درمان انواع و اقسام بیماری ها، داروها و درمان های صد در صد تضمینی، مفید و موثری در چنته داریم که برای بیماران نسخه پیچی کنیم. در مورد انتخاب رشته برای دانش آموزان و کنکوری ها، انتخاب واحد برای دانشجویان، انتخاب شغل برای فارغ التحصیلان، انتخاب همسر برای جوانان و... راهکار و نظر کارشناسی ارائه می دهیم و معیارهای خود را به خورد مردم می دهیم و حتی در مواردی تحمیل می کنیم.

در هر جمعی که حاضر و ظاهر می شویم سعی می کنیم تک ستاره و خورشید تابان و گل سرسبد و سلطان بلامنازع آن جمع فقط و فقط شخص شخیص خودمان باشد و به احدالناسی اجازه کوچکترین اظهارفضل و خودنمایی که نه بلکه حتی اجازه اظهارنظری را نمی دهیم و فقط در موردی که سوالی از ما داشته باشند می توانند سوالشان را مطرح نمایند البته آن هم با کسب رخصت و اجازه از حضرت ما!

برای اطلاع از به روزترین و آخرین نسخه از این نوع از تجزیه و تحلیل ها و اظهارنظرهای فوق کارشناسی و حتی فوق دکترا! اصلا لازم به زحمت زیادی چه برای حضور در کلاس درس یا زحمت مطالعه روزنامه و کتاب نیست فقط و فقط کافی است در تاکسی ها و... سوار شوید در عرض کمتر از سه ربع ساعت و در مواردی بسته به موضوع، کمتر از یک ربع ساعت، کل اطلاعات لازمه را به همراه اسناد، مدارک، آمارها، نمودارها و گراف های لازمه!! را کسب نمائید و بلافاصله پس از پیاده شدن از تاکسی، شما یک کارشناس ارشد بالفعل در تمام زمینه ها بدون احتیاج به هر گونه مدرک یا تجربه هستید و می توانید در هر زمینه ای که میل مبارک کشید قلمفرسایی و سخن سرایی نمایید. می توانید در مورد سیاست های اشتغالزایی دولت با ارائه صورت ریز آمارها که حتی چنین آمارهای دقیقی! در اختیار سازمان آمار و بانک مرکزی نیست! به اظهار نظر بپردازید.

می توانید در انجام پایان نامه برای دانشجویان فوق لیسانس و دکترا و حتی در نوشتن و ارائه مقالات ISI کمک، مشاوره و راهنمایی ارائه دهید البته بدون اینکه لازم باشد کوچکترین تجربه ای در این امور داشته باشید. می توانید به دیگران، حال می خواهد در هر جمعی و مجلسی باشد، کاندیداها و نامزدهای اصلح! را پیشنهاد دهید بدون اینکه حتی یک مقاله و کتاب درباره علوم سیاسی و سیاست خوانده باشید یا گروه ها و احزاب سیاسی را بشناسید. می توانید به افراد، کتابهایی را که در عمرتان نخوانده اید یا اصلا ندیده اید و حتی نمی دانید که موضوع و داستانش در چه مورد می باشد و فقط به صرف اینکه عنوان کتاب زیاد بر سر زبان ها گشته و اسم آن به گوشتان خورده را به دیگران پیشنهاد دهید تا مطالعه کنند و به صورت مفصل نیز درباره فواید مطالعه کتاب و کتاب خوانی، سخنرانی نمائید بدون اینکه خودتان در طول سال های عمر مبارک، خدای ناکرده، حتی برای دقیقه و ثانیه ای! مطالعه کرده باشید!

این حرص و ولع برخی در اظهارنظر و اظهارفضل و کمالاتمان در تمام حوزه ها و زمینه ها، ناشی از هر چه که باشد مروج یک فرهنگ غلط به نام سطحی نگری، عوام زدگی و حتی لمپنیزم می باشد که موجب تنگ شدن عرصه برای متخصصین و کارشناسان واقعی آن رشته ها و زمینه ها و حتی موجب حذف و کنارزدن آنها شده که سرخوردگی و ناامیدی را برایشان به همراه دارد که کمترین نتیجه اش افزایش دوباره کاری ها و افزایش سرسام آور هزینه ها و اتلاف فراوان عمر و وقت است. باشد که...


نویسنده : مصطفی حسین زاده
روزنامه مردم سالاری
10-30-2013 04:25 AM
زيارة موقع العضو عرض جميع مشاركات هذا العضو إضافة شكرا لك إقتباس هذه الرسالة في الرد
إضافة رد 


المواضيع المحتمل أن تكون متشابهة .
الموضوع : الكاتب الردود : المشاهدات : آخر رد
  Trail Blazers cap crossword puzzles and opinwavut 0 399 03-08-2017 02:58 PM
آخر رد: opinwavut
  Astronauts While they may gain up to 2 inches in height flactezde 0 127 03-07-2017 04:00 PM
آخر رد: flactezde
  Single record Now he is CEO of the Rock and Roll Hall of opinwavut 0 115 03-07-2017 03:01 PM
آخر رد: opinwavut
  Against a Hard Brexit The poster features a group of four flactezde 0 118 03-07-2017 02:32 PM
آخر رد: flactezde
  Fallwinter 2017 show the makeup artist Peter Philips gave models flactezde 0 123 03-07-2017 09:44 AM
آخر رد: flactezde
  Hundreds possibly thousands of photos of unsuspecting flactezde 0 124 03-07-2017 06:39 AM
آخر رد: flactezde
  A worldfamous gay icon thanks to her role asXena Warrior ekikhaqod 0 124 03-07-2017 12:08 AM
آخر رد: ekikhaqod
  Saturdays Premier League game against Swansea could be the end of mtikurpig 0 119 03-06-2017 08:50 PM
آخر رد: mtikurpig
  Free market they are inevitable until demand subsides or emirfunm 0 120 03-06-2017 08:10 PM
آخر رد: emirfunm
  Swirling about the state of their marriage for months But vigencat 0 120 03-06-2017 08:09 PM
آخر رد: vigencat

التنقل السريع :


مستخدمين يتصفحوا هذا الموضوع: 2 ضيف
بحث مخصص فقط لموقع دفائن Defaen.com